PO 29. 6., ÚT 30. 6.
Rozhodnutí hejtmana - školy s péčí o děti

Vážení rodiče,

níže najdete Rozhodnutí hejtmana Moravskoslezského kraje, kterým se nařizuje vykonávání péče o děti a mládež, jejichž zákonní zástupci se o ně nemohou postarat, a to v určených školách nebo školských zařízeních.

Rozhodnutí hejtmana MSK

Seznam škol a školských zařízení

Jak zvládat koronavirus - doporučení

Vážení rodiče,

níže najdete dva dokumenty, které vypracovala pro rodiče žáků školní psycholožka ZŠ a MŠ Ostrava, Ostrčilova 10, příspěvkové organizace, a laskavě je poskytla krajskému úřadu k případnému využití i pro rodiče ostatních základních škol v kraji.

Koronavirus aneb psychická hygiena

Koronavirus: otázky a odpovědi pro malé školáky

Koronavirus - postup

VÁŽENÍ RODIČE,

1. souvislosti s vývojem situace šíření koronaviru Vás žádáme, abyste věnovali zýšenou pozornost svému zdravotnímu stavu, zdravotnímu stavu dítěte a příznakům nemoci.

Zejména v případě, že jste se navrátili ze zahraničí, vyhledejte v případě projevů nemoci lékařskou pomoc, zajistěte případnou karanténu.

Apeluji tímto na naši vzájemnou důvěru a dobrou spolupráci a na Vaše vnímání nutnosti zvýšené opatrnosti a zodpovědný přístup k ochraně zdraví dětí i dospělých.

Povinností MŠ a ZŠ je zajistit zdravé prostředí všem dětem i zaměstnancům a chránit jejich bezpečnost.

Informace Ministerstva zdravotnictví k situaci s koronavirem pro školy a rodiče:

• Pokud dítě má obtíže a bylo v oblasti s výskytem – volat Krajskou hygienickou stanici Ostrava
  • Pokud dítě má obtíže a nebylo v oblasti s výskytem – volat svého pediatra
  • Pokud dítě nemá obtíže a bylo v oblasti s výskytem – volat infolinku Státního zdravotního ústavu Ostrava.

Dále Vás budeme vás informovat prostřednictvím nástěnek a webových stránek školy.

Děkuji Vám za pochopení a spolupráci.

Děkuji za vaši vstřícnost a zodpovědnost!

>>>>>>